Středočeský
krajský svaz házené

Mistrovské soutěže

Krajské školní ligy

Krajské školní ligy

Beskydská liga 2017-18 Bohdalecká Centrum Handball Liga ČEZ CUP školní liga v miniházené 1-3.třída ČEZ CUP školní liga v miniházené 4-5..třída Hranická školní liga "mladší" Hranická školní liga "smíšená" 23 Hranická školní liga "smíšená" 45 Hranická Školní liga starší "dvě" Hranická školní liga "starší" jedna Kuřimská školní liga KUTNOHORSKÁ školní liga miniházené Lašská liga 2017-18 Lázeňská školní liga Liberecká školní liga 2017/2018 Lovecká sezóna (4.-5. třída) LTM ŠL (1.-3. třída) LTM ŠL (4.-5. třída) Meziregionální Kuřimsko - Velkomeziříčská liga Moravia Handball Activity 2017-2018 Novojičínská Císařská liga základek Novojičínská Jantarova liga základek Novojičínská Komenského liga základek Novojičínská Laudonova liga základek Novojičínská Palackého liga základek Olomoucká liga mladší Olomoucká liga starší Polanecká školní liga I Polanecká školní liga II Polanecká školní liga III Polanecká školní liga IV Školní liga Jaroslava ,,Bagra ,,Konečného Školní liga Jaroslava ,,Bagra ,,Konečného Uhříněvská Varnsdorfské školní liga 2017/2018 Velkobystřická ŠL mladší Velkobystřická ŠL starší Zličínská Žeravická ŠL mladší Žeravická ŠL starší 1.kolo 18.10.2017 skupina A 1.kolo 18.10.2017 skupina B 1. kolo 24.10. 2017 skupina A 1. kolo 24.10. 2017 skupina B 1. turnaj miniházené 1. turnaj- Třemošná 1. turnaj v Radnicích, 13.9.2017 1.-3. třída 2. kolo 13.11.2017 skupina A 2. kolo 13.11.2017 skupina B 2. kolo 30.11.2017 skupina A 2. kolo 30.11.2017 skupina B 2. turnaj chlapců v Chrástu, 11.10.2017 2. turnaj v miniházené 3. kolo 19.2.2018 3. kolo 22.3.2018 skupina A 3. kolo 22.3.2018 skupina B 3. turnaj ve Stupně, 20.10.2017 3. turnaj v miniházené 4. kolo 17.5.2018 skupina A 4. kolo 17.5.2018 skupina B 4. kolo 24.4.2018 skupina A 4. kolo 24.4.2018 skupina B 4. turnaj v miniházené 4. turnaj v Radnicích, 6.6.2018 4.-5. třída 5. turnaj v Chrástu, 13.6.2018

Kalendář

<červenec 2018>
poútstčtsone
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Anketa

Mladší žactvo letos hraje soutěž bez počítání skóre. Co si o tom myslíte?
vynikající nápad 30%
je mi to jedno 3%
naprostý nesmysl 66%
Celkem hlasovalo: 479

Rozpis mini 4+1

 

 

Pokyny pro pořádání turnajů

miniházené 4+1

     

1. Termíny turnajů

 

Termíny turnajů si domlouvají kluby dle vydané termínové listiny a svých možností.

 

2. Řízení soutěže, finanční náležitosti

 

Soutěž řídí p.Alois Salák, člen Exekutivy zodpovědný za rozvojové projekty

Družstva startují na turnajích na vlastní náklady.

 

3. Úprava pravidel

 

Na turnajích se musí hrát s míčem Molten určeným pro miniházenou.

 

Exekutiva SKSH rozhodla, že na turnajích  se budou zápasy hrát bez ukazatelů skóre, nebudou se počítat góly, nebude se dělat tabulka a nebude se vyhlašovat vítěz

 

Exekutiva ČSH na návrh Komise mládeže nařídila pro tuto kategorii i další úpravy pravidel:

Povinný systém osobní obrany po celém hřišti po celou hrací dobu

-          osobní obrana znamená, že jednotliví hráči bránícího družstva brání v těsném kontaktu vždy každý jednoho hráče v poli útočícího družstva při jeho pohybu na hřišti; osobní obranu zahajují hráči po každé ztrátě míče nejpozději po dokončení návratu do obrany;

-          osobní obrana není povinná v situaci, kdy (typicky vlivem vyloučení) mají družstva na hřišti různý počet hráčů v poli;

-          brankář se nesmí zapojovat do útočné akce na polovině soupeře;

-          v případě, že družstvo osobní obranu v rozporu s tímto pravidlem nehraje, rozhodčí přeruší hrací dobu a upozorní odpovědného vedoucího daného družstva. Při vícekrát opakovaném nedodržování tohoto pravidla rozhodčí ukončí utkání.

Zákaz používání lepidla

-          rozhodčí upozorní odpovědné vedoucí obou družstev před začátkem utkání na zákaz používání lepidla a zkontrolují, zda družstva nemají lepidlo v prostoru pro střídání

 

Další možné úpravy pravidel jsou uvedeny jsou uvedeny v příloze , každý pořadatel si je může upravit podle svých podmínek.

 

4. Povinnosti pořadatele

 

Pořadatel turnaje má právo rozhodnout jakým systémem se bude hrát.

 

- zaslat  účastníkům základní informace o turnaji nejpozději 5 dní před termínem turnaje, v kopii  na adresu mech@sajp.cz  a  stkstc@seznam.cz

- informace musí obsahovat veškeré úpravy pravidel, které budou platné na turnaji, zejména hrací dobu

- zajistit na turnaj potřebný počet rozhodčích nebo laických rozhodčích (utkání mohou rozhodovat i funkcionáři a doporučuje se zapojení hráčů kategorie st.žáci a vyšší)

- zajistit na turnaji zdravotní službu s nezbytným vybavením pro první pomoc

 

5. Povinnosti klubu přihlášeného do soutěže

 

Každý klub přihlášený do soutěže musí uspořádat jeden turnaj soutěžní ročník

 

5. Startují

 

Hráči a hráčky mladší 11 let, ročníky narození  2007 a mladší

                                                         

Podmínkou nutnou ke startu hráče v soutěži je povinná lékařská prohlídka, ne starší jak 1 rok. Za start hráčů s platnou zdravotní prohlídkou v utkání plně zodpovídá klub, za který hráč startuje.

Potvrzení o zdravotní prohlídce musí obsahovat tyto náležitosti: jméno a příjmení hráče, datum narození, datum úspěšného absolvování prohlídky, příjmení a podpis lékaře, razítko zdravotnického zařízení

Podle vyhlášky 391/2013 Sb. stačí, když zdravotní prohlídku pro hráče startující v soutěži žactva provede  všeobecný/rodinný/klubový lékař  („poskytovatel v oboru všeobecné praktické lékařství nebo v oboru praktické lékařství pro děti a dorost“)

Potvrzení o zdravotní prohlídce může mít formu kartičky/formuláře ČSH, lékařské zprávy či potvrzení v libovolném formátu nebo seznamu více hráčů družstva s potvrzením bez jakýchkoli oprav či změn s uvedením formulace „Potvrzení o zdravotní prohlídce“

6. Vyhlášení výsledků

 

Předání cen by nemělo být provedeno jako vyhlášení vítězů turnaje, ale jako odměna za účast na turnaji, všichni účastníci by měli obdržet stejné ceny.

 

Odměny pro účastníky turnajů:

Všichni hráči, kteří nastoupí v soutěži, obdrží  Pamětní list účastníka na svoje jméno.

Na každém turnaji dostane každý hráč samolepku, kterou si vylepí na svůj Pamětní list.

 

Po skončení celé soutěže budou odměněni medailí:

     - Zlatou všichni hráči se samolepkami ze 10-9 turnajů

     - Stříbrnou ti hráči, kterým budou chybět 2-3 samolepky

     - Bronzovou ti hráči, kterým budou chybět 4-5 samolepek

 

  Alois Salák                                                                             Libor Skružný

člen Exekutivy                                                                                                            předseda SKSH

 

 

 

PRAVIDLA  - další možné úpravy

 

Zvláštní úpravy pravidel pro nejmladší věkové kategorie pojímají ohledy na jejich tělesnou výšku, technicko-taktické a kondiční dovednosti a schopnosti a na dětskou mentalitu. Tomu se přizpůsobuje velikost hřiště, popř. branek a míče a zjednodušují se rovněž další ustanovení z pravidel házené (zjednodušení systému trestů, zákaz driblinku, resp. zavedení maximálně jednoúderového driblinku, zkrácení doby utkání).
Dále uváděná ustanovení pravidel sledují podporu spoluúčasti všech hrajících dětí. Zdůrazňují myšlenku, že prožitek ze hry by měl mít přednost před konečným brankovým výsledkem. Radost ze hry a výchovné působení stojí v popředí. 

Následné úpravy pravidel se dělí vždy na oficiální pravidlo a jeho modifikace. Oficiální pravidlo by mělo být v optimálních podmínkách uplatněno v rámci soutěží, (označeno A). S ohledem na místní podmínky, popř. po domluvě účastníků mohou být pravidla upravena v některých modifikacích (označeno B). Aplikace některých pravidel pro menší školní tělocvičny je zvláště vhodná v místech, kde není hřiště, nebo pro zimní měsíce.

Hřiště
A – oficiální pravidlo:
Hřiště má rozměr 16x20 m, tzn. na jedno házenkářské hřiště se vejdou 2 hřiště tak, že uprostřed vznikne 8 metrový pás pro střídačky a stolky. 
B - přípustné modifikace: V případě hry v menších školních tělocvičnách je třeba přizpůsobit velikost hřiště danému rozměru tělocvičny.

Čáry 
A – oficiální pravidlo:
Brankoviště má rozměr 6 m tak, že čtvrtoblouky mají střed v místě svislých tyčí branky a jsou spojeny rovnou čárou (klasické brankoviště normálních rozměrů). Čára volného hodu není vyznačena. V geometrickém středu hřiště je vyznačen středový kříž. Čáry sedmimetrového hodu, hranice brankáře a střídání se nevyznačují.
B - přípustné modifikace: Je přípustný i menší rozměr brankoviště, ne však méně než 5 m, také je přípustné, aby čára brankoviště opisovala od středu brankové čáry půlkruh o poloměru 5 metrů. Čára volného hodu může být vyznačena zpravidla 2 m od čáry brankoviště.
C - aplikace ve tělocvičně: Čára brankoviště může být vedena také rovnoběžně s brankovou čarou ve vzdálenosti pěti metrů od ní a to po celé šířce hrací plochy.

Branka 
A – oficiální pravidlo:
Branka má normální rozměr 2x3 m s velikostí dle oficiálních pravidel a je zhotovena z dřevěných nebo kovových hranolů o rozměrech 8x8 cm. 
B - přípustné modifikace: Branku normálních rozměrů je vhodné připevněným přídavným břevnem snížit na 150 - 170 cm nebo použít branky menších rozměrů (min. výška 150 cm a šířka 200 až 250 cm). 
C - aplikace v tělocvičně: V menších tělocvičnách je možné využít jejich běžné zařízení a nahradit branky žíněnkami, které opřeme o stěnu (v tomto případě je dosaženo gólu, dotkne-li se míč žíněnky na kterémkoliv místě). Také je možno branku namalovat na zeď v normální nebo zmenšené velikosti, popř. do zdi přišroubovat hranoly ve tvaru branky.

Hrací doba
A – oficiální pravidlo:
Hrací doba je 2 x 10 minut s pětiminutovou přestávkou. 
B - přípustné modifikace: Lze hrát i na delší časový úsek, vždy však s ohledem na stáří dětí (např. 2x15 minut nebo 3x10 minut). Hrací doba by však neměla být kratší než 2x8 minut.

Družstvo
A – oficiální pravidlo:
Družstvo se skládá z maximálně 8 hráčů. Děvčata a chlapci mohou hrát společně. Hraje se pouze se čtyřmi hráči v poli a s brankářem. 
B - přípustné modifikace: Je přípustné vydat nařízení, že družstvo je povinno pravidelně střídat čtveřice hráčů v poli nebo pětice (včetně brankáře). V takovém případě je nutno zvýšit maximální počet hráčů v družstvu. Je však vhodné z „dalších“ hráčů vytvořit samostatné družstvo.

Brankář
A – oficiální pravidlo:
Brankář nemusí mít oblečení odlišné od svých spoluhráčů v poli. Může se pravidelně zapojovat do útoku svého družstva, aby vypomohl coby neobsazený hráč při přihrávkách.

Hraní s míčem
A – oficiální pravidlo:
Pravidla tří sekund a tří kroků jsou uplatňována co nejvíce zjednodušeně. Zůstávají jen nejnutnější omezení, aby byla plynulost hry co nejméně narušena. Je povolen pouze jednoúderový driblink, přičemž za jednoúderový driblink se považuje i chycení míče odraženého od země po „vypíchnutí“ přihrávky nebo driblinku soupeře.
B - přípustné modifikace: Velkorysost v posuzování technických chyb je zde na místě. Jestliže je například patrno, že hráč s míčem hodlá přihrát nebo vystřelit, je možno vzhledem k úrovni dětí tolerovat čtvrtý krok.

Chování se k soupeři
A – oficiální pravidlo:
Běžný faul vedený úmyslem získat míč a směřovaný na míč se posuzuje volným hodem. Ostatní fauly vedené úmyslem zastavit protihráče a vedené nikoliv na míč, ale na protihráče, se trestají trestným hodem z čáry brankoviště a vyloučením hráče. Vyloučený hráč může být ale okamžitě nahrazen jiným spoluhráčem. Fauly se posuzují stejně, bez ohledu na to, kde k nim na hřišti došlo. Za technické chyby (např. porušení pravidla o krocích) následuje volný hod z místa přestupku.
B - přípustné modifikace: Lze nařídit, aby trestný hod prováděl hráč, který byl faulován.

Provádění hodů
A – oficiální pravidlo:
Při jakémkoliv rozehrávání míče musí být hráči soupeře od hráče s míčem alespoň dva metry vzdáleni. Rozehrání volného hodu se děje v přibližně 2 metrové vzdálenosti od čáry brankoviště v případě, že k porušení pravidel došlo na brankovišti, ostatní volné hody se rozehrávají z místa přestupku a z místa. Trestný hod se provádí od čáry brankoviště na branku soupeře 
B - přípustné modifikace: Trestný hod je možno provádět z rozběhu třemi kroky. 

Dosažení gólu
A – oficiální pravidlo:
Gól platí, je-li dosažen v souladu s oficiálními pravidly házené. 
B - přípustné modifikace: Gól může být uznán mimo běžná ustanovení pouze tehdy, jestliže byl každý z útočících hráčů v poli před vlastní střelbou alespoň jednou v držení míče. Jestliže byl útok jakkoliv přerušen, předchozí „držení“ se započítávají.